ایفون ۱۳ و ایفون ۱۳ پرو و ایفون ۱۳ پرو مکس

ایفون ۱۳ و ایفون ۱۳ پرو و ایفون ۱۳ پرو مکس

2

مدل های ایفون ۱۳ چند ماه با عرضه آن فاصله دارند و انتظار می رود در ماه سپتامبر برگزار شود ، اما ما شایعات مربوط به انتظارات دستگاه های جدید را از قبل از معرفی مدل های ایفون 12 2020 شنیده ایم.

آیفون 11
خرید آیفون 11
آیفون 11 پرو
خرید آیفون 11 پرو
آیفون 11 پرو مکس
خرید آیفون 11 پرو مکس
آیفون اس ای ۲
خرید ایفون اس ای ۲

ایفون ۱۳ با چهار دستگاه در اندازه هایی که شامل 5.4 اینچ ، 6.1 اینچ و 6.7 اینچ هستند ، دو ایفون از مدل های بالاتر "Pro" و دو موقعیت ایفون دارند. دستگاه های ارزان قیمت و مقرون به صرفه

تغییرات عمده طراحی انتظار نمی رود و ایفون های ۱۳ همان ویژگی ایفون های 2020 را داشته باشند ، اما می توان روی پیشرفت دوربین ، پردازنده سری A سریعتر ، تراشه 5G جدید کوالکام ، افزایش عمر باتری و برخی اصلاحات حساب کرد. به ناچ.

شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه حداقل یک ایفون در سال ۱۳ از طرحی بی سیم برخوردار خواهد بود که کاملاً به شارژ بی سیم متکی است ، اما تحلیلگر معتبر اپل مینگ-چی کو می گوید که این اتفاق نخواهد افتاد. اپل قصد دارد تا آینده قابل پیش بینی بدون داشتن انتقال به USB-C و بدون طراحی بدون پورت تا زمانی که لوازم جانبی MagSafe رایج نباشد ، به لایتنینگ اعتماد کند.

ما انتظار داریم یک بریدگی کوچکتر وجود داشته باشد ، و گرچه برخی شایعات می گویند ممکن است کم عمق تر باشد ، ماکت های دستگاه مبتنی بر اطلاعاتی که از زنجیره تأمین چین تهیه شده است ، نشان می دهد که اندازه آن کوچکتر خواهد بود و فضای کمتری نسبت به برش موجود را اشغال می کند. همچنین انتظار می رود اپل نرخ تازه سازی 120 هرتز را برای مدل های Pro iPhone معرفی کند و فناوری ProMotion iPad Pro را به iPhone بیاورد.

گفته می شود که اپل در نظر دارد حسگر اثر انگشت در صفحه نمایش را به مدل های ایفون 13 اضافه کند ، که علاوه بر Face ID به عنوان روش احراز هویت بیومتریک جایگزین استفاده می شود ، اما هنوز مشخص نیست که این اتفاق می افتد.

وقتی صحبت از فناوری پیشرفته دوربین می شود ، شایعات حاکی از آن است که می توانیم حسگر بزرگتر در iPhone 12 Pro Max را به همراه ویژگی Sensor-Shift Stabilization برای تمرکز خودکار و تثبیت بهتر در صفحات دیگر ، گسترش دهیم.

گفته می شود که در لنزهای Ultra Wide در مدل های "Pro" ایفون 13 با دیافراگم کمتر برای عملکرد بهتر در شرایط کم نور و فوکوس خودکار بهبود یافته است ، اما تغییرات کمی برای لنز Wide در دستگاه ها انتظار می رود.

ما انتظار داریم که ظرفیت باتری مدل های ایفون 13 بیشتر از مدل های ایفون 12 باشد ، اپل با تغییر در اجزای صرفه جویی در فضا ، فضای بیشتری برای باتری های بزرگتر فراهم می کند.

نام احتمالی

از زمانی که ایفون 8 در کنار ایفون X در سال 2017 راه اندازی شد ، سیاست نامگذاری اپل تا حدودی پیچیده شده است زیرا ما هرگز ایفون 9 نداشتیم. پس از ایفون X به XS ، XS Max و XR و سپس ایفون 11 رفتیم ، 11 Pro و 11 Pro Max.

در زیر نام هایی وجود دارد که اپل از زمان معرفی اولین ایفون در سال 2007 استفاده کرده است.

2008 - ایفون 3G

2009 - ایفون 3GS

2010 - ایفون 4 (طراحی جدید)

2011 - ایفون 4s

2012 - ایفون 5 (طراحی جدید)

2013 - ایفون 5s و ایفون 5c

2014 - ایفون 6 و ایفون 6 پلاس (طراحی جدید)

2015 - ایفون 6s و ایفون 6s پلاس

2016 - ایفون 7 و ایفون 7 پلاس

2017 - ایفون 8 ، ایفون 8 پلاس و ایفون X (طراحی جدید)

2018 - iPhone XR ، iPhone XS و iPhone XS Max

2019 - ایفون 11 ، ایفون 11 پرو و ایفون 11 پرو مکس

2020 - ایفون 12 مینی ، ایفون 12 ، ایفون 12 پرو و ایفون 12 پرو حداکثر

مجموعه ایفون 12 اپل از ویژگی های iPhone 12 mini، iPhone 12، iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max است. بر اساس قراردادهای نامگذاری گذشته ، مجموعه ایفون های ۱۳ می تواند ایفون 12s یا ایفون 13 باشد ، و ما باید نزدیکتر به معرفی دستگاه های جدید بیشتر بدانیم.

طرح

اپل در سال ۱۳ بدون تغییر در اندازه ها به ارائه چهار گوشی ایفون ادامه خواهد داد ، بنابراین می توان انتظار داشت که یک ایفون مینی 5.4 اینچی ، یک ایفون کم هزینه 6.1 اینچی ، یک مدل پرو 6.1 اینچی و یک پرو مکس 6.7 اینچی وجود داشته باشد. مدل. شایعات حاکی از آن است که ایفون 12 مینی فروش ناخوشایندی داشته است ، اما اپل در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای تهیه ایفون 13 مینی است.

انتظار نمی رود مدل های ایفون ۱۳ تغییرات عمده ای در طراحی ایجاد کنند زیرا مدل های ایفون 2020 از یک فناوری و طراحی اساسی برخوردارند. طبق گفته بلومبرگ ، مهندسان اپل ایفون های ۱۳ را نسخه "S" مدل های 2020 می دانند. اپل در گذشته از نام های "S" استفاده می کرد که در آن مدل های ایفون دارای به روزرسانی های جزئی تری بودند.

طبق سایت ژاپنی Mac Otakara ، ایفون های جدید همان اندازه مدل های ایفون 12 خواهند بود ، اما ضخامت آن می تواند تقریباً 0.26 میلی متر افزایش یابد. همچنین انتظار می رود مدل های ایفون 13 به دلیل بزرگتر شدن باتری ها کمی سنگین تر شوند.

مدل استاندارد ایفون 13 با تنظیم دوربین دو لنز می تواند لنزها را به جای طراحی عمودی ، به صورت مورب ببیند. کاملاً مشخص نیست که چه فایده ای خواهد داشت ، زیرا دستگاه همچنان به ارائه همان لنزهای Wide و Ultra Wide ادامه می دهد ، اما برخی تغییرات در فروشگاه مانند تثبیت کننده تصویر نوری با تغییر سنسور برای لنز Wide وجود دارد که می تواند تغییر را ضروری کند.

مدل های ایفون 13 پرو شاید ضخامت 0.2 میلی متر داشته باشند ، شاید به منظور تسهیل باتری بزرگتر باشد و با توجه به تصاویر ارائه شده ، از یک دوربین عقب بزرگتر و ضخیم تر استفاده می کند. واحد بزرگتر دوربین ممکن است برای ایجاد ثبات در تغییر سنسور مورد نیاز باشد و به نظر می رسد در اندازه دوربین پشتی ایفون 12 پرو مکس باشد.

همچنین نشان داده اند که سیستم دوربین عقب ایفون 13 به مراتب بزرگتر خواهد بود. سیستم دوربین iPhone 13 Pro Max 0.87 میلی متر بیشتر از iPhone 12 Pro Max کنونی بیرون می زند. در نتیجه ، ضخامت کلی بدن نیز 0.25 میلی متر افزایش می یابد. این ابعاد از رندرهای CAD همچنین تنظیمات دوربین مورب را در ایفون 13 مینی 5.4 اینچی با برآمدگی دوربین 0.99 میلی متر بیشتر و ابعاد کمی متفاوت در صفحه نمایش نشان می دهد.

مدل های ایفون 13 همچنین ممکن است از آهن ربا های قویتر در داخل و مات متفاوت در خارج برخوردار باشند. شایعات حاکی از آن است که ایفون های آینده در یک گزینه رنگ مشکی مات قرار خواهند گرفت که جایگزین خاکستری فضا خواهد شد ، همراه با یک پوشش فولاد ضد زنگ جدید که لکه ها و اثر انگشت ها را کاهش می دهد. اپل همچنین ظاهراً رنگ نارنجی و برنز مانند را در نظر گرفته است ، هرچند که ممکن است این اتفاق نیفتد. لازم به ذکر است که این شایعات از منبعی سرچشمه می گیرند که سابقه خوبی در پیش بینی دقیق برنامه های اپل ندارد.

ناچ کوچکتر

انتظار می رود ایفون 13 از بریدگی کوچکتری برخوردار باشد و چندین منبع معتبر نشان داده اند که اندازه ناچ در سال ۱۳ کوچک خواهد شد ، از جمله تحلیلگر اپل مینگ چی کو.

سایت ژاپنی Mac Otakara گفته است که دوربین TrueDepth کم عمق تر خواهد بود زیرا گیرنده بالای نمایشگر در لبه قاب قرار دارد. این اطلاعات در ابتدا نشان می داد که بریدگی به جای کوچکتر بودن ، کم عمق تر خواهد بود ، اما بعداً ماکت ها نشان می دهد که عرض آن بیشتر از ارتفاع خواهد شد.

DigiTimes معتقد است که بریدگی در مدل های ایفون 13 "کوچک" می شود و به لطف یک ماژول دوربین طراحی شده جدید که Rx ، Tx و چراغ سیل را با هم ادغام می کند ، برای کاهش اندازه ، به علاوه تراشه های کوچکتر VSCEL ، کوچکتر می شود. تحلیلگران Barclays به طور مشابه توضیح داده اند که یک بریدگی کوچکتر در مدل های ایفون 13 نتیجه "نسخه کاملاً یکپارچه سیستم روشنایی ساختاریافته فعلی" برای Face ID خواهد بود.

گفته می شود فرستنده Face ID ایفون 13 از یک ماده پلاستیکی به جای شیشه ساخته شده است که به لطف فن آوری های پیشرفته پوشش امکان پذیر شده است ، اما مشخص نیست که آیا این مزایای مصرف کننده نهایی خواهد داشت یا به معنای کاهش تولید است هزینه برای اپل.

شکاف کوچکتر را می توان در صفحه های نشتی صفحه نمایش مشاهده کرد که گفته می شود مربوط به مدل های آینده ایفون 13 است. در این تصاویر ، پنل ها دارای بریدگی های کوچکتر هستند زیرا بلندگوی گوشواره به داخل حاشیه بالایی منتقل شده است. این مورد از آن زمان در سایر تصاویر "نمونه فیلم" ایفون 13 نشان داده شده است.

Mac Otakara در ماه آوریل تصاویری از ماکت ایفون 13 چاپ سه بعدی را به اشتراک گذاشت که یک بریدگی کوچکتر ، دوربین جلویی به سمت چپ و یک گوشواره تغییر موقعیت یافته را نشان می دهد. در مقایسه با ایفون 12 پرو ، این مدل ساخته شده نشان می دهد که ایفون 13 پرو دارای یک بریدگی است که دارای ارتفاع 5.35 میلی متر ، در مقابل 5.30 میلی متر و عرض 26.80 میلی متر است ، که از 34.83 میلی متر کمتر است.

طراحی بدون بند انتظار نمی رود

هدف دیرینه اپل یک ایفون بدون درگاه و دکمه خارجی برای یک دستگاه تمیز و کارآمد بوده است و شایعاتی حاکی از آن بود که اپل در سال ۱۳ ایفون بدون پورت بدون درگاه لایتنینگ معرفی خواهد کرد ، اما به نظر نمی رسد که این اتفاق بیفتد گذشته از همه اینها.

بلومبرگ گفت که اپل در برخی مدل های ایفون پورت Lightning را به نفع شارژ بی سیم خنثی کرده است ، اما مینگ-چی کو تحلیلگر اپل اخیراً گفته است که اپل به استفاده از کانکتور لایتنینگ برای ایفون ۱۳ ادامه خواهد داد.

یک ایفون بی سیم با استفاده از شارژ بی سیم مبتنی بر Qi و لوازم جانبی MagSafe شارژ می شود و کو هنوز معتقد نیست که بازار MagSafe به اندازه کافی بالغ است که می تواند از طراحی بی سیم پشتیبانی کند.

بدون USB-C

طبق گفته Ming-Chi Kuo ، تحلیلگر اپل ، اپل قصد ندارد خط تولید ایفون را از Lightning به USB-C تغییر دهد. کو اخیراً گفته است که اپل تمایلی برای تغییر به USB-C ندارد زیرا استاندارد استانداردی دارد و نسبت به رعد و برق ضد آب است.

با Lightning ، اپل می تواند کیفیت کابل ها و لوازم جانبی Lightning را از طریق برنامه Made for iPhone (MFi) تنظیم کند ، اما این کار با USB-C امکان پذیر نیست.

انتظار می رود که ایفون 13 و ایفون های آینده همچنان از درگاه های Lightning استفاده کنند تا لوازم جانبی MagSafe به اندازه کافی فراگیر شوند و امکان طراحی بی سیم ایفون را فراهم کنند.

شناسه را لمس کنید؟

به گفته بلومبرگ ، اپل در حال آزمایش یک خواننده اثر انگشت Touch ID در صفحه است که می تواند تغییر عمده ای در سیستم های بیومتریک باشد که اپل از زمان راه اندازی ایفون X برای دستگاه های شاخص استفاده کرده است.

جوآنا استرن از وال استریت ژورنال همچنین گفته است که اپل در حال کار بر روی یک سنسور اثر انگشت در صفحه نمایش است که می تواند از فناوری نوری استفاده کند ، اما شایعات دیگر حاکی از آن است که اپل از فناوری اولتراسونیک کوالکام و سایر تامین کنندگان استفاده خواهد کرد. فناوری التراسونیک ، که از امواج صوتی برای ترسیم اثر انگشت استفاده می کند ، ایمن تر از فناوری نوری است و در شرایط بیشتری کار می کند ، اما اپل می تواند به جای آن از هیبرید نوری / خازنی قوی تری استفاده کند.

اگر اپل Touch ID را در صفحه نمایش اجرا کند ، سنسور اثر انگشت علاوه بر Face ID در دسترس خواهد بود و برای کاربران ایفون که هنگام استفاده از ماسک نمی توانند قفل ایفون خود را با تشخیص چهره باز کنند ، راحت خواهد بود.

تحلیلگر اپل مینگ-چی کو در سال 2019 گفت که اپل در حال کار بر روی یک ایفون با Face ID و سنسور اثر انگشت روی صفحه نمایش برای راه اندازی در سال ۱۳ است ، اما در فوریه ۱۳ ، او گفت که "هیچ زمان قابل مشاهده نیست" استفاده از Touch ID ، مخصوص دکمه روشن / خاموش Touch ID. وی هیچ اشاره ای به نمایشگر لمسی زیر نمایشگر در ایفون 13 نکرد.

در مارس ۱۳ ، تحلیلگران باركلیز ادعا كردند كه "به احتمال زیاد" مدل های ایفون 13 دارای اسكنر اثر انگشت كه برای احراز هویت در زیر صفحه نمایش تعبیه شده است ، علاوه بر Face ID ، اما هنوز تأیید نشده است.

مدل ساختگی لو رفته

اولین مدل ساختگی یک دستگاه ایفون 13 در ماه مه ظاهر شد که طراحی ایفون 13 پرو حداکثر 6.7 اینچی را به تصویر می کشد. مدل های ساختگی غالباً دقیق هستند زیرا توسط سازندگان کیس ساخته می شوند که کیس هایی را برای ایفون های جدید آماده می کنند که یک کار سودآور است.

مدل ساختگی که به بیرون درز کرده مطابق با شایعات است و به نظر می رسد شبیه به ایفون 12 پرو مکس با یک تفاوت قابل توجه - شکاف.

بریدگی باریک و پهنای کمتری دارد و چهار جز of سیستم دوربین TrueDepth نزدیکتر به یکدیگر هستند. بلندگو به جای اینکه در وسط قرار بگیرد ، در بالای سیستم دوربین TrueDepth جابجا شده است و این دلیل اصلی کوچکتر بودن شکاف است.

سه لنز دوربین وجود دارد که بزرگتر از لنزهای دوربین در ایفون 12 Pro Max فعلی هستند ، شاید به دلیل شایعه گنجاندن لرزشگیر نوری تغییر سنسور تصویر برای لنز Ultra Wide ، که به همان تثبیت کننده تغییر سنسور تغییر خواهد کرد در سال 2020 به لنز Wide اضافه شد.

برجستگی دوربین برای قرار دادن لنزهای بزرگتر بزرگتر است و خود لنزها با هر برآمدگی دوربین ترشح می شوند ، تغییر جزئی در آنچه در ایفون 12 پرو مشاهده کردیم جایی است که لنزها کمی از هر ماژول دوربین بیرون می آیند.

دوربین مدل ساختگی

هیچ تغییری در مکان دکمه های میزان صدا و بی صدا یا دکمه پاور ایجاد نشده است و یک درگاه روشنایی روشن وجود دارد. برخی شایعات اولیه وجود داشت مبنی بر اینکه حداقل یک مدل ایفون می تواند از طراحی بی سیم برخوردار باشد ، اما اطلاعات بعدی نشان می دهد که این اتفاق نخواهد افتاد. به نظر می رسد مدل ساختگی کمی ضخیم تر از ایفون 12 پرو مکس است ، اما تفاوت آن در حداقل است. بسته به دقت مدل ساختگی ، iPhone 13 Pro Max ممکن است کمی باریک باشد.

Leaker Jon Prosser همچنین پرونده های CAD ایفون 13 را برای کسانی که می خواهند تغییرات دقیق در ایفون جدید را ببینند ، به شرط صحیح بودن اطلاعات ، برای بارگیری در دسترس قرار داده است. پرونده های CAD که وی در دسترس قرار داده است مربوط به ایفون 13 و 13 پرو است و نسخه ایفون 13 نیز یک تنظیم دوربین مورب را نشان می دهد.

نمایشگر 120 هرتز ProMotion

پیش از راه اندازی ایفون 12 ، شایعات زیادی منتشر شده بود که نشان می داد مدل های پیشرفته ایفون 12 می توانند از نمایشگرهای ProMotion با فرکانس 120 هرتز برخوردار باشند ، اما بعداً در چرخه شایعات ، مشخص شد که این ویژگی به دلیل نگرانی در مورد باتری تا سال ۱۳ به تأخیر افتاده است .

ویژگی تصویر کوچک iphone 12 120hz

برای پیاده سازی نرخ تازه سازی 120 هرتز در ایفون ، اپل باید از فناوری نمایش LTPO استفاده کند ، شایعاتی که گفته می شود در سال ۱۳ اتفاق خواهد افتاد. حداقل دو مدل ایفون ۱۳ از نمایشگرهای OLED با فناوری backplane LTPO کم مصرف استفاده می کنند ، که این راه را هموار می کند برای نرخ تازه سازی 120 هرتز. LTPO صفحه پشتی کارآمدتری را ارائه می دهد که پیکسل های مختلف صفحه را خاموش و روشن می کند و باعث می شود باتری بهتر کار کند. انتظار می رود دو مدل دارای LTPO مدل های Pro باشند ، مدل هایی که شایعه شده است از فناوری ProMotion استفاده می کنند.

سامسونگ نمایشگرهای LTPO OLED را ارائه می دهد كه به اپل اجازه می دهد نرخ تازه سازی 120 هرتز را در مدل های ایفون ۱۳ اجرا كند و همچنین BOE و LG Display ممكن است برخی نمایشگرها را برای استفاده در ایفون های جدید به اپل ارائه دهد. سامسونگ تولید نمایشگرهای LTPO OLED را برای اپل در ماه مه ۱۳ آغاز كرد.

اپل از فناوری نمایشگر Y-OCTA استفاده خواهد کرد که اجازه می دهد مدارهای صفحه لمسی بدون نیاز به لایه جداگانه روی صفحه OLED الگو شوند. این منجر به نمایشگر نازک تری می شود که مقرون به صرفه تر است.

اعتقاد بر این است که تأمین کنندگان اپل سامسونگ و ال جی دیسپلی در مرحله تبدیل قطعاتی از ظرفیت تولید خود برای تولید پانل های کم مصرف LTPO OLED برای ایفون 13 هستند. تبدیل کامل تولید از نمایشگرهای LTPS به LTPO احتمالاً در اولین کار تکمیل خواهد شد. نیمی از سال ۱۳

همیشه روشن است؟

ماکس وینباخ ، فاقد اطلاعات با سابقه ای متفاوت ، ادعا می کند که ایفون 13 از یک صفحه نمایش همیشه روشن برخوردار خواهد بود که با در دسترس بودن ساعت و میزان شارژ باتری ، مانند یک صفحه قفل دار پایین ظاهر می شود. اعلان ها نمایش داده می شوند اما صفحه کاملاً روشن نمی شود. او همچنین می گوید که صفحه نمایش ایفون دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز است.

پردازنده A15

اپل برای ایفون های ۱۳ از تراشه 5nm + A15 استفاده خواهد کرد ، تراشه تنظیم شده توسط TSMC ساخته خواهد شد. ما در حال حاضر جزئیات خاصی در مورد تراشه A15 نشنیده ایم ، اما طراحی های جدید تراشه ها همیشه باعث بهبود سرعت و کارایی می شوند.

TSMC از اواخر ماه مه تولید روی تراشه A15 را آغاز کرد.

تراشه 5G و WiFi 6E

کوالکام در فوریه سال 2020 مودم جدید نسل سوم 5G اسنپدراگون X60 را معرفی کرد که در ایفون های ۱۳ استفاده خواهد شد. ایفون های آینده از تراشه های مودم X65 و X70 Qualcomm نیز استفاده خواهند کرد.

اسنپدراگون X60 کوالکام بر اساس یک فرآیند 5 نانومتری ساخته شده است و بهره وری انرژی بیشتری را در رد پای کوچکتر از تراشه X55 به کار رفته در مدل های ایفون 12 ارائه می دهد. همچنین این امکان را فراهم می کند تا داده های 5G از باند mmWave و زیر 6GHz بطور همزمان برای سرعت و پوشش بهتر بهبود یابد.

شایعات حاکی از آن است که برخی از ایفون های ۱۳ ممکن است از یک باند 5G پشتیبانی کنند که روی شبکه های mmWave یا زیر 6 گیگاهرتز کار می کنند ، اما نه هر دو ، به اپل امکان می دهد در کشورهایی که شبکه های 5G mmWave در دسترس نیستند پس انداز کند همچنین انتظار می رود فناوری سریعتر mmWave 5G به کشورهای دیگر نیز گسترش یابد ، انتظار می رود در سال ۱۳ تعداد ایفون های mmWave اپل به میزان قابل توجهی افزایش یابد. انتظار می رود بیش از 50 درصد از کل مدل های iPhone 13 از فناوری mmWave پشتیبانی کنند.

اپل در سال ۱۳ ادعا می کند که برای کاهش هزینه های تراشه 5G ، با کاهش هزینه های ایفون ، با اتخاذ یک طراحی تخته باتری نرم ، هزینه های ایفون خود را ادامه خواهد داد که در مقایسه با قیمت هیئت مدیره ایفون 12 ، 30 تا 40 درصد کاهش می یابد.

تحلیلگران Barclays معتقدند که مدل های ایفون 13 از WiFi 6E پشتیبانی می کنند که ویژگی ها و قابلیت های WiFi 6 را در باند 6GHz گسترش می دهد. WiFi 6 عملکرد بالاتر ، تأخیر کم و سرعت داده بالاتر را فراهم می کند ، در حالی که طیف اضافی WiFi 6E پهنای باند را نسبت به باندهای WiFi 2.4 و 5GHz موجود افزایش می دهد.

باتری های بزرگتر

مدل های ایفون 13 دارای باتری های بزرگتری خواهند بود که می تواند به باتری بیشتر منجر شود. اپل از طرح های جدید صرفه جویی در فضا مانند ادغام شکاف سیم کارت با صفحه اصلی و کاهش ضخامت ماژول نوری جلو برای ایجاد فضای بیشتر برای باتری استفاده می کند.

شایعه ای که از سایت شبکه اجتماعی چینی Weibo تهیه شده است حاکی از آن است که مدل های ایفون 13 همه باتری های بزرگتری دارند.

گفته می شود که ایفون 13 پرو مکس دارای یک باتری 4352 میلی آمپری است که در ایفون 12 پرو مکس از 3687 میلی آمپر ساعت افزایش دارد ، در حالی که ایفون 13 و ایفون 13 پرو از باتری 3095 میلی آمپر ساعتی برخوردار هستند ، در ایفون 12 از 2815 میلی آمپر ساعت. انتظار می رود شامل یک باتری 2406 میلی آمپری باشد ، در مقایسه با باتری 2227 میلی آمپر ساعتی در ایفون 12 مینی.

تراشه A15 پیشرفت های بیشتری در بهره وری ایجاد می کند. DigiTimes گزارش داده است که مدل های ایفون 13 پرو برای جبران تأثیر ماندگاری باتری در نمایشگرهای با نرخ تازه سازی بالا ، 15-20 درصد مصرف برق کمتری دارند.

حداکثر ذخیره سازی 1 ترابایت؟

چند شایعه پیچیده وجود دارد که نشان می دهد مدل های ایفون 13 حداکثر 1 ترابایت فضای ذخیره سازی دارند ، در حالی که حداکثر در مدل های ایفون 12 ، حداکثر 512 گیگابایت است. این هنوز توسط منبع معتبری تأیید نشده است ، بنابراین باید منتظر بمانیم تا صحت این پیش بینی را ببینیم.

پیشرفت های دوربین

برخی از پیشرفت های چشمگیر دوربین در سال ۱۳ وجود دارد. تثبیت کننده تغییر سنسور در کل مجموعه ایفون گسترش می یابد ، با بهبود ویژگی های نور کم و تثبیت با کاهش لرزش دوربین ، این ویژگی برای لنزهای Wide و Ultra در دسترس است. لنزهای گسترده ای از مدل های Pro.

مدل های پیشرفته ایفون یک دوربین Ultra Wide به روز شده با لنز شش عنصر و دیافراگم f / 1.8 بهبود یافته به دست می آورند که نور بیشتری نسبت به لنز دیافراگم f / 2.4 فعلی را در اختیار شما قرار می دهد و در شرایط کم نور عملکرد بهتری را ارائه می دهد. همچنین انتظار می رود فوکوس خودکار بهبود یابد.

تحلیلگران Barclays معتقدند که هر چهار مدل ایفون 13 از یک لنز دوربین Ultra Wide به روز شده با دیافراگم f / 1.8 بازتر برخوردار خواهند بود ، اما Kuo معتقد است که این ارتقا Ult Ultra Wide محدود به مدل های Pro iPhone خواهد بود. باركلیز همچنین معتقد است كه لنز تله فوتو ارتقا یافته ای كه به طور انحصاری در ایفون 12 پرو مك استفاده شده است ، در سال ۱۳ به مدل استاندارد ایفون 13 پرو گسترش خواهد یافت.

انتظار می رود مدل های ایفون 13 پرو شامل لنز Ultra Wide بهبود یافته باشد ، اپل از لنز 5 عنصر به لنز 6 عنصر ارتقا می یابد که گفته می شود این امر به دلیل "مزایای طراحی و تولید" امکان پذیر شده است.

راس یانگ ، تحلیلگر صفحه نمایش ، معتقد است که کل صفحات ایفون ۱۳ از سنسورهای دوربین مشابه ایفون 12 پرو مکس استفاده خواهد کرد که باعث بهبود کلی مدل های سطح پایین می شود.

Ming-Chi Kuo معتقد است که ایفون 13 مینی ، ایفون 13 و ایفون 13 پرو همان لنزهای زاویه باز 7P با دیافراگم f1.6 همانند مدل های قبلی ایفون 12 خواهند داشت. گفته می شود که ایفون 13 Pro Max بزرگتر دارای لنز با دیافراگم f1.5 با زاویه باز است که در مقایسه با دیافراگم f1.6 در ایفون 12 Pro Max یک افزایش حاشیه ای دارد.

وقتی صحبت از طراحی دوربین می شود ، واحد دوربین عقب ممکن است در تمام مدل های ایفون 13 ، اندازه آن 0.9 میلی متر افزایش یابد. انتظار می رود برجستگی دوربین باقی بماند ، اما لنزهای جداگانه ممکن است با طراحی جدید کمتر بیرون بیایند.

Leaker Max Weinbach می گوید ماژول دوربین جدید کاملاً مسطح نخواهد بود ، اما هر لنز کمتر از بدنه دستگاه بیرون می زند. علاوه بر این ، سرعت فوری ماژول دوربین کوچکتر خواهد بود و ضخامت سیستم دوربین را کاهش می دهد.

وینباخ ادعا می کند مدل های ایفون 13 از دوربین عکاسی نجومی برای گرفتن آسمان برخوردار هستند. گفته شده است كه حالت خاصی وجود دارد كه وقتی ایفون به سمت آسمان معكوس می شود ، فعال می شود و به دستگاه اجازه می دهد ماه ، ستارگان و سایر مصنوعات را تشخیص داده و نوردهی را تنظیم كند. وی همچنین گفت که مدل های جدید ایفون قادر به گرفتن فیلم های حالت پرتره هستند.

وینباخ افزود که حالت پرتره در ایفون های Pro جدید با افزایش استفاده از اسکنر LiDAR افزایش می یابد و می گوید که اپل همچنین یک حالت جدید "تصحیح تثبیت کننده تصویر" را در اختیار شما قرار می دهد که به طور خودکار سوژه را در حین فیلم شناسایی و حفظ می کند ، و همچنین بهبود لغو سر و صدا با تبدیل پرتو. وینباخ منبع قابل اعتمادی خاص نیست ، بنابراین باید تا حدی تأیید شود که با شک و تردید به آن نگاه شود.

LiDAR Scanner

چند شایعه حاکی از آن بود که LiDAR Scanner که به ایفون 12 پرو اضافه شده و ایفون 12 پرو مکس می تواند در سال ۱۳ به کل مجموعه ایفون ها گسترش یابد ، این مدل در هر دو مدل Pro و استاندارد وجود دارد ، اما تحلیلگران Ming-Chi Kuo و Barclays گفت که فقط به مدل های iPhone 13 Pro و Pro Max محدود خواهد شد.

LiDAR Scanner فاصله نوری و عمق پیکسل اشیا in را در یک صحنه اندازه گیری می کند تا منطقه را تا پنج متر دورتر ترسیم کند. این امکان را برای تجارب واقعی تر AR فراهم می کند و فوکوس خودکار را در صحنه های کم نور بهبود می بخشد.

تاریخ انتشار

سری ایفون های ۱۳ اپل در پاییز ۱۳ رونمایی می شود ، احتمالاً این شرکت قصد دارد به جدول زمانی سنتی راه اندازی سپتامبر خود بازگردد. خط تولید ایفون 12 اپل همانطور که انتظار می رفت به دلیل تاخیر در تولید ناشی از بحران جهانی بهداشت در ماه سپتامبر راه اندازی نشد ، اما مدل های ایفون 13 با تأخیرهای تولید مشابه روبرو نخواهند شد و باید تا اواخر سپتامبر در دسترس باشند.

دستگاه های ایفون 13 با شماره مدل های A2628 ، A2630 ، A2634 ، A2635 ، A2640 ، A2643 و A2645 پیش از آغاز پاییز در کمیسیون اقتصادی اوراسیا ثبت شدند.

فراتر از ۱۳

2022 ایفون بدون ناچ

با شروع ایفون های 2022 ، انتظار می رود اپل تغییرات عمده ای در طراحی ایجاد کند. ایفون ها دیگر بریدگی نخواهند داشت ، در عوض اپل از یک سوراخ سوراخ استفاده می کند که قبلاً برای برخی از دستگاه های اندرویدی از جمله تلفن های هوشمند سامسونگ استفاده شده بود.

حداقل مدل های پیشرفته ایفون از سوراخ سوراخ دار برخوردار هستند ، اگرچه اگر بازده خوب باشد ، تمام مدل های ایفون که در سال 2022 عرضه می شوند می توانند از همان طراحی برخوردار باشند.

تحلیلگران Barclays ادعا می كنند كه اپل در نظر دارد معماری زمان پرواز را برای Face ID در نظر بگیرد كه "حتی رد پا" را نیز در سال 2022 فراهم كند و تغییرات اساسی را در ظاهر آرایه دوربین TrueDepth در جلو ایجاد كند.

انتظار می رود حداقل یک ایفون پیشرفته جدید در سال 2023 از اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر ، دوربین تله پریسکوپ و نمایشگر تمام صفحه بدون بریدگی و سوراخ برخوردار باشد.

2022 قطع مدل "مینی" 5.4 اینچی ، مدل جدید 6.7 اینچی

به گفته تحلیلگر Ming-Chi Kuo ، فاکتور شکل 5.4 اینچی ایفون به مجموعه ایفون 14 منتقل نخواهد شد ، این مدل با گزینه بسیار بزرگتر 6.7 اینچی جایگزین می شود. این بدان معنی است که در ایفون 14 ، هر دو مدل استاندارد و "Pro" دارای دو اندازه 6.1 و 6.7 اینچی هستند.

پیشرفت های دوربین ایفون 2022

انتظار می رود مدل های ۱۳ Pro در دوربین Ultra Wide پیشرفت هایی داشته باشند و طبق گفته Ming-Chi Kuo تحلیلگر اپل ، همه مدل های ایفون 2022 همان نسخه را دریافت می کنند.

انتظار می رود که ایفون های آینده مانند ایفون های سال 2022 دارای لنز پریسکوپ برای بزرگنمایی نوری بسیار بهبود یافته باشند ، اما این ویژگی شایعه دستگاه های ۱۳ نیست. مشخص نیست که کدام یک از ایفون های 2022 از لنزهای جدید پریسکوپ بهره می برند ، اما گفته می شود که اپل به طور جدی این فناوری را دنبال می کند.

گفته می شود که اپل در ساخت سیستم دوربین پریسکوپ خود با مشکل روبرو شده است زیرا بسیاری از این فناوری توسط سایر حق ثبت اختراع محافظت می شود ، بنابراین در عوض در حال بررسی خرید قطعات از دارندگان ثبت اختراع است. به عنوان مثال سامسونگ صاحب فناوری "محرک نوع توپ" است که در بسیاری از لنزهای پریسکوپ استفاده می شود. لنز پریسکوپ امکان بزرگنمایی نوری تا 10 برابر را فراهم می کند.

Ming-Chi Kuo گفته است که پیشرفت دوربین پشت در ایفون های گران قیمت در سال 2022 روی لنزهای تله فوتو متمرکز خواهد شد و اپل از یک لنز 6 عنصر به یک لنز 7 عنصر ارتقا می یابد.

همچنین انتظار می رود مدل های ایفون که در سال 2022 عرضه می شوند "طراحی لنزهای تک بدنه" جدیدی را اتخاذ کنند که کوو می گوید اپل از آن برای کاهش اندازه ماژول دوربین جلو استفاده خواهد کرد.

کوو معتقد است که مدل های ایفون 2022 "Pro" از دوربین هایی با وضوح 48 مگاپیکسل و قابلیت ضبط فیلم 8K برخوردار خواهند بود. فیلم های ضبط شده توسط ایفون در نمایشگر 8K یا تلویزیون "در نتیجه" تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهند و به ایفون اجازه می دهند فیلم ها و تصاویر "مناسب تر برای دستگاه های AR / MR" ایجاد کند و این "افزایش AR / MR" است. تجربه ی کاربر."

فن آوری جدید خنک کننده

به گفته تحلیل گر اپل ، مینگ چی کو ، از سال 2022 ، مدل های پیشرفته ایفون احتمالاً یک سیستم حرارتی محفظه بخار را به کار می گیرند که اپل "آن را به طور جدی" آزمایش می کند. سیستم حرارتی VC به دلیل قدرت محاسباتی بیشتر و سرعت اتصال 5G سریعتر برای ایفون های سطح بالا مورد نیاز خواهد بود. در حال حاضر تلفن های هوشمندی از شرکت هایی مانند سامسونگ ، Razer و LG وجود دارد که از فناوری خنک کننده محفظه بخار استفاده می کنند ، که برای خنک نگه داشتن دستگاه در هنگام فشار شدید استفاده می شود.

مشخص نیست که آیا سیستم حرارتی محفظه بخار نیازهای بالای اپل را برآورده می کند یا خیر ، اما کو نسبت به برنامه بهبود قابلیت اطمینان خوشبین است و انتظار دارد حداقل مدل های پیشرفته آن را در آینده نزدیک به کار گیرند.

اسنپدراگون X65

کوالکام در فوریه ۱۳ اسنپدراگون X65 را معرفی کرد که اولین مودم و آنتن 10 گیگابیتی 5G برای تلفن های هوشمند است. اپل قرار نیست از X65 در سری ایفون های ۱۳ خود استفاده کند ، اما این مودم قرار است در سال 2022 استفاده شود. کوالکام پیش از درج ایفون 14 در 2022 ، تراشه مودم را بهبود بخشیده است.

مودم 5G با طراحی اپل

اپل در حال کار بر روی ایجاد تراشه های مودم خود است که در داخل طراحی شده اند ، دقیقاً مانند تراشه های سیلیکون و سری A اپل ، که به این شرکت امکان می دهد اعتماد خود را به فروشندگان تراشه های مودم کاهش دهد. اپل چندین سال است که روی مودم کار می کند و پس از آنکه اپل بیشتر تجارت مودم گوشی های هوشمند اینتل را در سال 2019 بدست آورد ، سرعت کار در این مودم افزایش یافت.

مینگ-چی کو ، تحلیلگر اپل اخیراً گفته است که اپل می تواند از اوایل سال 2023 به مودم های 5G خود منتقل شود. هنگامی که اپل با طراحی مودم های خود ظاهر شد ، دیگر نیازی به کوالکام نخواهد داشت. با این وجود 2023 "زودترین" تاریخ است ، بنابراین جدول زمانی می تواند تغییر کند.

زیر شناسه چهره

انتظار می رود مجموعه ایفون 2023 از فناوری Face ID در زیر نمایشگر برخوردار باشد ، که احتمالاً نیازی به وجود آرایه دوربین TrueDepth در یک برش در بالای نمایشگر نخواهد داشت.

پیشرفت های دوربین ایفون 2023

به گفته تحلیل گر ارجمند TF Securities ، مینگ-چی کو ، انتظار می رود که ایفون های اپل "لنز تله فوتو دوربینی" را در سال 2023 به کار گیرند.

ایفون تاشو

علاوه بر این در آینده ، اپل می تواند نوعی ایفون تاشو را براساس شایعات و اختراع ثبت شده مختلفی که این شرکت منتشر کرده است و همچنین رقابت شرکت هایی مانند مایکروسافت و سامسونگ که تلفن های هوشمند تاشو را توسعه داده اند ، معرفی کند.

ساخت یک مدل ایفون تاشو

طبق گفته بلومبرگ ، اپل "کارهای اولیه" را روی ایفون با نمایشگر تاشو آغاز کرده است ، اما این شرکت هنوز متعهد به انتشار دستگاه تاشو نشده است. مینگ چی کو تحلیلگر اپل معتقد است که یک ایفون تاشو در سال 2023 عرضه می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که ما درباره کار اپل در زمینه دستگاه های تاشو می دانیم ، حتماً راهنمای تاشو ایفون ما را بررسی کنید.

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ فردی در این قسمت نظر نداده است

  1. به عنوان میهمان نظرتان را ارسال کنید البته اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید اگر عضو نیستید می توانید ثبت نام کنید
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید